Něco málo o mně...

 

Jmenuji se Klára a tvořím pod názvem EmekeArt.  

Jsem cestovatelka, fotografka, knihomolka, indofilka (Indie mě dostala), čajo-čokoholička, výtvarnice a především malířka a maminka chlapečka.

Bydlím v Zadní Zemi (na severu Čech).

Maluji, kreslím, stále se učím, snažím se zkrotit rozličný materiál :-) Kombinuji, vrstvím...

Z materiálu mám nejraději akrylové barvy, suchý pastel, akvarel, linoryt... plátno a papír... výhoda plátna je, že se nemusí rámovat, protože vždy maluji i na boky. Miluji barvy a proto jsou některé moje obrazy "divoké", šedi je kolem až až...

Inspiraci čerpám hlavně při cestování, při čtení i snění s otevřenýma očima... což je momentálně skoro nemožné, protože doma pečuji o našeho mrňouska.

Tvořím i na zakázku, ale nemaluji cokoliv, vybírám si témata, která jsou mi blízká. Jinak je to na výsledku znát, když mi to nesedne. Většina mé tvorby jsou takové deníky, zkušenosti, sny i čirá fantazie.

Když netvořím, protože to někdy zkrátka nejde, čtu... nejraději mám pohádky, mýty, legendy (které sbírám z celého světa), kdy může fantazie pracovat na plné obrátky.

Pořádala jsem několik výstav, u nás na severu Čech a v Praze, a také vedu výtvarné kurzy (nejen u nás na severu :-) ).

Možná se ptáte proč si říkám EmekeArt? Art je jasný a Emeke je jedna postavička, hadrový panáček, který se mnou a s manželem všude cestuje, takový talisman, který nám hlídá batohy, aby doletěly kam mají, je barevný a pořád se usmívá.

Pokud budete mít cestu kolem, tak Vás ráda přivítám v mém malém, ale útulném ateliéru.