Něco málo o mně... 

Jmenuji se Klára a tvořím pod názvem EmekeArt.  

Jsem cestovatelka, fotografka, knihomolka, indofilka (Indie mě dostala), čajo-čokoholička, výtvarnice a především malířka.

Bydlím v Zadní Zemi (na severu Čech).

Maluji a kreslím od chvíle, kdy jsem udržela pastelku v ruce. Jsem samouk a stále se učím, myslím, že je to nekonečný proces. Snažím se zkrotit rozličný materiál :-) Kombinuji, vrstvím...

Z materiálu mám nejraději akrylové barvy, suchý pastel a akvarel... plátno a papír... výhoda plátna je, že se nemusí rámovat, protože vždy maluji i na boky. Miluji barvy a proto jsou některé moje obrazy "divoké", šedi je kolem až až...

Kromě kreslení a malování mám ráda i jinou (ruční) tvorbu. Ať jde o výrobu šperků z korálků, plstění, háčkování, vaření... Inspiraci čerpám hlavně při cestování. Především pak po Asii a Pacifiku. Které mě očarovali. Vždy se ale ráda vracím domů, kde mohu všechny vjemy v klidu zpracovat. 

Moje obrázky a obrazy jsou roztroušené po světě stejně jako ty korálky (např.: na Nové Zélandu, ve Švýcarsku, na Srí Lance, v Norsku ...a nově ve Spojených Státech).

Tvořím i na zakázku, ale nemaluji cokoliv, vybírám si témata, která jsou mi blízká. Jinak je to na výsledku znát, když mi to nesedne. Většina mé tvorby jsou takové deníky, zkušenosti, sny i čirá fantazie.

Když netvořím, protože to někdy zkrátka nejde, čtu... nejraději mám pohádky, mýty, legendy (které sbírám z celého světa), kdy může fantazie pracovat na plné obrátky.

Pořádala jsem několik výstav, u nás na severu Čech a v Praze, a také vedu výtvarné kurzy (nejen u nás na severu :-) ).

Možná se ptáte proč si říkám EmekeArt? Art je jasný a Emeke je jedna postavička, hadrový panáček, který se mnou a s manželem všude cestuje, takový talisman, který nám hlídá batohy, aby doletěly kam mají, je barevný a pořád se usmívá.

Pokud budete mít cestu kolem, tak Vás ráda přivítám v mém malém, ale útulném ateliéru.